Tlenoterapia – co to?


tlenoterapia_do_stonyCo to jest tlenoterapia i jakie ma zastosowanie?

 

Nikogo nie trzeba przekonywać, że tlen to życie. Jednak podany w komorze hiperbarycznej w wyższym stężeniu i podwyższonym ciśnieniu atmosferycznym działa niemal cuda!

 

Tlenoterapia hiperbaryczna jest nieinwazyjnym sposobem leczenia wielu różnorodnych chorób urazowych, ostrych, przewlekłych i zapalnych. Pacjent, w komfortowej, bo o indywidualnym przeznaczeniu komorze otrzymuje tlen w wysokim stężeniu. W efekcie wysoko skoncentrowany tlen przenika tam, gdzie nie przedostaje się na co dzień i trafia np. do obszarów źle ukrwionych takich jak miejsca po przeszczepach, cięższych kontuzjach, poparzeniach, trudno gojących się ran, przyspieszając tym samym proces gojenia się.

 

Podczas tlenoterapii ciało pacjenta bez wysiłku i w krótkim czasie odnosi korzyści, które nie są możliwe przy żadnej innej terapii – tlen w komorze hiperbarycznej dociera nie tylko do czerwonych krwinek pacjenta, ale także do układu limfatycznego, osocza i płynu mózgowo-rdzeniowego.
Leczenie tlenem stosowane jest także w celu łagodzenia objawów schorzeń neurologicznych.
Tlenoterapia jest bardzo pomocna w rehabilitacji dzieci z porażeniem mózgowym, dotkniętych autyzmem, u wcześniaków z problemami ma podłożu fizjologicznym. Jest pomocna  u osób starszych cierpiących na dolegliwości po udarze mózgu lub chorujących na Alzheimera.
Zabieg jest całkowicie bezbolesny, polega jedynie na wdychaniu leczniczego tlenu.

 

Podczas każdego seansu zmniejszamy ilość toksyn w naszym organizmie, skutecznie go odtruwając. Stymulujemy organizm do szybszej regeneracji, a także redukujemy wszelkie stany zapalne.

Dzięki regularnym zabiegom możemy zyskać nie tylko zdrowie, ale także przywrócić dla naszego ciała naturalne piękno i kondycję. Podczas tlenoterapii, aż ośmiokrotnie wzrasta poziom komórek macierzystych we krwi!

 

Naukowcy ustalili, że wszelkie choroby neurologiczne mają podłoże metaboliczne czyli pochodzą z niedotlenionych obszarów mózgu, których działanie jest mocno zaburzone. Bardzo łatwo zatem dojść do wniosku, że podstawą dla zdrowego układu nerwowego jest właśnie tlen. Mózg do dobrej pracy potrzebuje dobrego ukrwienia. Krew transportuje tlen do mózgu jednocześnie odżywiając go. Niestety, budowa mózgu u każdego z nas jest inna, u niektórych naczynia krwionośne lub włosowate nie dochodzą do wszystkich obszarów mózgu powodując znaczne spowolnienie metabolizmu. Przy zastosowaniu komory hiperbarycznej leczenie choroby parkinsona, autyzmu czy migreny jest o wiele bardziej skuteczne.

 

Tlen, który dostaje się do organizmu za pomocą wysokiego ciśnienia wnika do układu krwionośnego, a następnie do mózgu, umożliwiając dotarcie do komórek zmienionych lub chorych. Cały organizm człowieka działa na podobnej zasadzie jeśli chodzi o tlen. Utrzymanie jego odpowiedniej ilości w komórkach pozwala cieszyć się zdrowiem na dobrym poziomie.

 

Komory hiperbaryczne są bardzo dobre dla sportowców. Przyśpieszają one regeneracje organizmu po intensywnym wysiłku fizycznym. Dzięki temu sportowiec szybciej odpoczywa i może więcej i częściej trenować, co przekłada się na jego osiągnięcia.

Korzystny wpływ tlenu na ukrwienie tkanek i wszystkich organów sprawia, że podnosi on libido i poprawia kondycję fizyczną. U osób aktywnych fizycznie obserwuje się zwiększenie wydolności o 25%, a u wyczynowych sportowców o 10%, w dodatku mniej są oni narażeni na kontuzje i szybciej wracają do zdrowia po urazach.

Jako że tlen pod ciśnieniem potrafi leczyć również choroby zakaźne, może być z powodzeniem stosowany przy leczeniu takich chorób jak na przykład odkleszczowe zapalenie mózgu lub borelioza. Dzięki tlenowi toksyczne substancje o wiele szybciej usuwane są z organizmu, poprzez szybsze wydalanie.

Tlen usuwa z komórek nie tylko bakterie ale również wirusy, oraz pomaga leczyć komórki zmienione na skutek powstałego stanu zapalnego.

 

Zanieczyszczenie organizmu toksynami z pożywienia, z powietrza, z kosmetyków i środków czystości to dziś przyczyna bardzo wielu poważnych chorób, m.in. nowotworów. HBOT nie tylko stymuluje układ immunologiczny, ale też – jak przekonują naukowcy – pozwala zaopatrzyć komórki rakowe w tlen, dzięki czemu może hamować proces zezłośliwienia komórek nowotworowych, a nawet je niszczyć.

 

Tlen pomaga także w oczyszczaniu i odtruwaniu organizmu, przez co doskonale sprawdza się w walce z uzależnieniami. Już kilka seansów w komorze hiperbarycznej wystarczy, by właściwie stymulowany tlenem organizm automatycznie odrzucał wszelkie toksyczne substancje pobudzające, takie jak nikotyna, alkohol czy narkotyki.

Studenci i inne osoby, które muszą zdobyć się na intensywny wysiłek umysłowy, mogą z powodzeniem zażywać kąpieli tlenowej dla zwiększenia zdolności zapamiętywania i koncentracji.

 

HBOT jest wreszcie sprawdzonym sposobem na zachowanie – a nawet odzyskanie! – urody i pięknej sylwetki. Dzięki temu, że w wyniku działania tlenu pod zwiększonym ciśnieniem wspomagana jest synteza elastyny i kolagenu, poprawia się cera i wygładzają zmarszczki.

 

 

Komory AHA Flex są jedynymi miękkimi komorami hiperbarycznymi na świecie, które posiadają certyfikat medyczny zgodny z Medical Device Directive 93/42/EWG.

 

 

 

 

 

 
Źródło:
https://tlenoterapia.wordpress.com/tag/komora-hiperbaryczna/
http://zdrowie.trojmiasto.pl/Nowosc-Odchudzanie-z-tlenem-recepta-na-odmladzanie-n24287.html
http://urodaizdrowie.pl/tlenoterapia-dla-zdrowia-i-urody