Fizykoterapia


fizykoterapiaWykorzystujemy leczenie polegające na działaniu na organizm pacjenta różnymi czynnikami naturalnymi lub sztucznymi, np. krioterapia, laseroterapia, elektroterapia, magnetoterapia.

  • Krioterapia – to zabieg wspomagający leczenie wielu chorób. Działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Polega na wykorzystaniu zimna w postaci ciekłego azotu, co prowadzi do zmniejszenia bólu, stanów zapalnych, szybszej regeneracji uszkodzonych tkanek. Krioterapia wykorzystywana jest głównie w leczeniu schorzeń narządów ruchu oraz chorób zwyrodnieniowych stawów, a także w przypadku urazów, tj. nadwyrężenia mięśni i więzadeł czy zapalenia ścięgien.

 

  • Laseroterapia– zabieg ten polega na stymulowaniu chorobowo zmienionych tkanek promieniowaniem laserowym. Działa przeciwbólowo, przeciwobrzękowo, przeciwzapalnie. Zabieg wskazany m. in. W chorobach zwyrodnieniowych stawów, zapaleniach okołostawowych, zespołu cieśni nadgarstka, nerwobólów nerwów obwodowych, np. rwa kulszowa.

 

  • Elektroterapia– to stymulacja za pomocą prądu elektrycznego, wykorzystywana jest do badania i leczenia tkanki mięśniowej i nerwowej. Zabieg wskazany m.in. w przewlekłych zapaleniach nerwów, splotów i korzeni nerwowych, nerwobólach, zespołach bólowych w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów kończyn i stawów kręgosłupa.

 

  • Magnetoterapia– metoda ta polega na leczeniu pulsującym polem magnetycznym, które pozwala na głębokie oddziaływanie na organizm pacjenta. Wskazana w chorobach zwyrodnienia kręgosłupa i stawów, rwie kulszowej, stanach pourazowych.

 

  • Fala uderzeniowa – jest nowoczesną, wysoce efektywną metodą leczenia. Fale uderzeniowe przyspieszają proces zdrowienia poprzez stymulację metabolizmu i pobudzenie cyrkulacji krwi, rozpuszczenie zwapniałych fibroblastów, zwiększenie produkcji kolagenu oraz zmniejszenie napięcia mięśni. Uszkodzona tkanka stopniowo regeneruje się i wspomaga proces leczenia w obszarze poddanym terapii. czytaj więcej >