Kombinezon kosmiczny Adeli Suit wykorzystywany jest do rehabilitacji narządu ruchu w najpoważniejszych schorzeniach neurologicznych.
Najefektywniejsze jest zastosowanie kombinezonu do rehabilitowania osób z mózgowym porażeniem dziecięcym, zaburzeniami w narządzie ruchu po wylewach i urazowych uszkodzeniach mózgu.
Kombinezon stanowi system elastycznych cięgien umocowanych do górnej i dolnej części, nakolanników i obuwie. Układ elastycznych cięgien topograficznie przypomina rozmieszczenie mięsni zginaczy, prostowników oraz rotatorów tułowia i kończyn dolnych. Dodatkowo specjalne cięgna korygują ustawienie stopy, odwiedzenie barków oraz inne funkcje.
Wszystkie cięgna zaopatrzone są w urządzenia do regulacji napięci, co umożliwia nie tylko pionowe obciążenie tułowia i kończyn dolnych, ale również korektę postawy. Pacjent ubrany w kombinezon wykonuje różne ćwiczenia, w tym także ćwiczenia w chodzeniu. Kombinezon stanowi przy tym zewnętrzny elastyczny szkielet, który nie ogranicza amplitudy ruchów, ale obciąża je w założonych granicach.
Urządzenie rehabilitacyjne „Spider” powstało jako odpowiedź w poszukiwaniu brakujących wciąż wielofunkcyjnych pomocy w rehabilitacji.
Jest ono wykorzystywane w procesie usprawniania różnorakich schorzeń narządu ruchu oraz deficytów narządu ruchu wynikających z uszkodzenia Centralnego Układu Nerwowego.
Rehabilitacja w urządzeniu zwanym „Spider” jest z założenia rehabilitacją neurorozwojową, co oznacza, że terapia jest prowadzona w oparciu o szczegółową obserwację pacjenta, dokładne rozpoznanie jego deficytów i dostosowanie programu terapii do etapu neurorozwojowego, na którym aktualnie znajduje się pacjent.
Urządzenie tworzy zestaw cięgien elastycznych o różnej sile „sprężystości”, łączących punkty w przestrzeni z obejmami umieszczonymi w odpowiednich miejscach na ciele pacjenta. Urządzenie to daje dziecku poczucie niezależności i bezpieczeństwa oraz motywuje do wykonywania ćwiczeń nawet najbardziej niechętnych, znużonych terapią pacjentów.